ou


Pas encore de compte

La quotidienne

Les dernières infos de l'actualité automobile

L’hebdomadaire

Une sélection du meilleur de l'actualité automobile


Ce compte existe déjà

1/8

Scoop: De toekomstige Volvo XC40

Volvo wil zijn productgamma uitbreiden. Hoe kan dat beter dan met een nieuwe SUV, een segment dat een fenomenale evolutie kent? Ziehier dus de toekomstige XC40!

Écrit par François Piette

7 Avril 2016

Publicité

De compacte V40 krijgt er een verhoogd broertje bij, de XC40. Een slimme zet, want vooral compacte SUV’s hebben de wind in de zeilen. Dit model neemt het dus op tegen de Mercedes GLA, de Infiniti QX30, de Audi Q3 en dergelijke.

Kijk kritisch naar de foto’s!

De XC40 staat op het nieuwe modulaire platform van Volvo, dat alleen voor compacte modellen bedoeld is. Daardoor moet de dynamiek en het comfort toenemen, en tegelijk het totale gewicht iets afnemen. Wat de looks van de XC40 betreft, moet je uiteraard niet op deze “testmule” afgaan. Het toekomstige model zou een radiatorrooster krijgen dat meer rechtop staat, en twee horizontale koplampen. Net zoals de XC90 dus!

Onder de kap vind je een uitgebreid palet aan viercilindermotoren terug, zowel turbobenzine als diesel. De nieuwe 1,5 liter turbobenzine hoort daar ook bij.
François
							Piette

François Piette

Photos: Automedia

Publicité